UPS'den Dünya Çapında 300'den Fazla Gönüllülük Etkinliği

11 Ekim 2016 Salı  12:06

Kadınlar ve Genç Kızlar için Gelişim Olanaklarına Odaklanıyor

Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Asya-Pasifik ve Hindistan Alt Kıtası, Orta Doğu ve Afrika’da yer alan 300’den fazla toplum hizmeti etkinliği için çalışanların 325.000 gönüllülük saati bağışında bulunmaları bekleniyor.

UPS Vakfı ve Çeşitlilik ve Dahil Etme Başkanı Ed Martinez şunları söyledi: “Gönüllülük ve çeşitlilik bizim kültürümüzün tam merkezinde yer alıyor. UPS ve UPS Vakfı kendisini tüm yıl boyunca toplum hizmetine adıyor. Gönüllülüğe daha fazla odaklanılacak özel bir ay belirleyerek küresel topluluklarımızda kayda değer bir fark yaratmak için bu bağlılığımızı bir üst seviyeye taşıyabiliriz.”

Bu seneki çalışmaların ana teması, kadınların ve genç kızların gelişimine odaklanmış, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve STK’ları gönüllü olarak desteklemek. Bu konu, UPS’in, beraber çalışmaya ve UPS bünyesinde topluluklarının hedeflerini, kariyerlerini ve UPS’i geliştirmeye kendini adamış UPS liderlerinden oluşan ve küresel bir ağa dönüşmüş Kadın Liderlik Gelişim Programı’nın onuncu yıldönümünü de destekliyor.UPS ayrıca, 2020 yılının sonuna kadar toplum hizmetine sunulması planlanan 20 milyon gönüllülük saati hedefinde yolun yarısından fazlasını geride bıraktıklarını duyurdu. 2014 yılı Haziran ayında UPS CEO’su David Abney şirket taahhüdünü açıkladı.

UPS için küresel yurttaşlık programlarına öncülük eden UPS Vakfı tarafından yönetilen Küresel Gönüllülük Ayı, dünya genelinde düzenlenen sayısız gönüllülük çalışmaları ve etkinliklerine katılmaları için her bölgedeki çalışanını katılıma teşvik ediyor. Ekim ayı boyunca gönüllülüğe daha yoğun olarak gösterilecek ilgi sayesinde UPS çalışanları kendi gönüllülük çalışmalarına odaklanabilecek ve kayda değer bir etki yaratabilecek.
2016 yılı Küresel Gönüllülük Ayı’nın öne çıkan projeleri şunları içeriyor:
 
ABD
Tedavi için Susan G. Komen Yarışı adlı yardım yürüyüşüne katılarak meme kanseri farkındalığını ve araştırmasını desteklemek.
Marine Corps Maratonu ve United Way Halloween Bone Koşusu’nu desteklemek.
  
Kanada
Credit Valley Conservation (CVC), Nottawasaga Valley Conservation Authority (NVCA) ve Toronto and Region Conservation (TRCA) ile işbirliği içerisinde ağaç dikme projelerine yardım etmek.
 
Kolombiya’daki IFEMSI Vakfı’nın çalışmalarını desteklemek için kadınları güçlendiren etkinlikler koordine etmek.
 
United Way, Hogar Fe Viva, Comedor Infantil Un Rayito de Luz, A.C., Hermanitas de los Pobres ve diğer birçok kuruluşu kapsayan organizasyonlarla çocuklar ve yaşlılar yararına çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde yer almak.
 
KLP – Kadın Liderlik Platformu, Kagider ve TurkishWin ile Türkiye’deki kadın çalışanları güçlendirmek amacıyla en iyi uygulamaların paylaşımını gerçekleştirmek üzere öncü şirketlerdeki liderleri bir araya getirmek.
 
Almanya’daki Frauenhaus ve Kinderheim Gera kuruluşlarını da içeren organizasyonlarla yetimhaneler, kadın sığınma evleri ve çocuk yuvalarında yenileme çalışmaları gerçekleştirmek.
 


İspanya’daki AVAPACE, İtalya’daki UILDM ve Polonya’daki Fundacja Spektrum Liberi de dâhil olmak üzere, kas distrofisi, serebral palsi (beyin felci), down sendromu ve multipl skleroz hastalığı olan bireyleri destekleyen birçok kuruluş için bağış toplama.
 
Malezya’da bulunan YWCA Kuala Lumpur’daki kadınları güçlendirmek için kuruluşa gelir sağlayacak pişirme faaliyetlerine katılmak.
 
Filipinler’de Operation Smile ile olan prosedürlerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için hastalara danışmanlık hizmeti vermek.
 
Çin’deki Gulanyu Park, Ningbo Zhongshan Park ve Songshang Hu Park gibi parklar ile Shenzhen Mangrove Sulak Alanı Koruma Vakfı için yapılan temizleme faaliyetlerine benzer çevresel sürdürülebilirlik faaliyetlerinde yer almak.
 
Hindistan SOS Çocuk Köyleri’nde ergenlik çağındaki kız çocukları için mentorluk aktiviteleri ve eğlence faaliyetleri gerçekleştirmek.
 
Ngwa Road Öksüz Bebekler Evi, Hope Yetimhanesi, Irese, Bishop Ganaka Okulu, Green Pasture Yetimhanesi ve Kızıl Haç Öksüz Bebekler Evi de dâhil olmak üzere birçok kuruluşta yetim çocuklarla oyunlar oynamak ve yetimhaneleri temizlemek.
 
Aç Çocukları Besle (Feed My Starving Children) kampanyasını desteklemek amacıyla çocuklar için gıda paketleri toplamak.
 
UPS Küresel Merkezi’ndeki çalışanlar ayrıca, CARE USA’in “Kendini Onun Yerine Koy” (Walk In Her Shoes) isimli, dünyanın 95 ülkesindeki yoksulluğu ve sosyal adaletsizliği bitirmek amacıyla bağış toplanması için yapılan yürüyüşün yanı sıra, kız çocuklarının bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik öğrenmesine yardımcı olmak için İzci Kızlar (Girl Scouts) tarafından gerçekleştirilen Super STEM Expo’da gönüllü olacaklardır.
 
Sığınak ve odaları boyayarak aileler için kalıcı evler ve evsiz barınakları hazırlamak, gıda bağışları organize etmek ve Housing Families First ile HomeAgain için çevre düzenleme projeleri gerçekleştirmek.
 


Amerikan Kalp Birliği’nin Kentuckiana Kalp Yürüyüşü’ne katılmak ve bunun için bağış toplamak
Latin Amerika
Avrupa
Asya-Pasifik
ISMEA
UPS Küresel Merkezi (Atlanta), Chicago Bölgesi Güçlendirme Merkezi (CACH), New Jersey Enformasyon Hizmetleri (IS NJ)
UPS Freight
UPS Havayolları
UPS’nin yardımseverlik ve gönüllülük çalışmaları üzerine daha fazla bilgi için lütfen adresimizi ziyaret edin: www.UPS.com/Foundation.
 Sayfa Adresi: http://kamyonum.com.tr/haber/UPS-den-Dunya-Capinda-300-den-Fazla-Gonulluluk-Etkinligi/29402