​IFAT / FİLO KİRALAMA / ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ
Nuray PEKCAN

Geçtiğimiz günlerde IFAT fuarı vardı. Bence güzel geçen bir fuar oldu. Hareketlilik ve doluluk açısından göz doldurur nitelikteydi. Biz de ekip olarak fuarın nabzını tutmaya çalıştık. Ve ürünleriyle fuarda yer alan firmaları ziyaret ettik ve görüşlerini aldık.

Detaylarıyla hazırlanmış bir dosya halindeki çalışmamız dergimizin içeriğinde yer alıyor.
Bir diğer başlığımız da “Filo Kiralama”. Her türlü olumsuzluğa rağmen gelişen sektörün ihtiyaçlarına daha rasyonel ve kolay çözümler üreten bir hizmet şekli “Filo Kiralama” hizmeti. Türkiye’de yaygın olarak kullanılmasa ve bilinmese de içeriğine baktığınızda, sağladığı olanaklar ile değerlendirilmesi gereken bir hizmet türü bu! Bu hizmet şeklinin daha iyi anlaşılması ve hedef kitlesine ulaşabilmesi yönünde hem devlet hem de ilgili diğer taraflar nezdinde daha çok desteklenmesi gerektiği düşüncesindeyim.  Mevzuatsal sıkıntıların çözülmesi, sektörün yıllardan beri gelmiş olan alışkanlıklarının kırılması, fayda ve olanakların çok daha net anlatılmasını sağlamaya yönelik birçok şeyin yapılması gerekebilir. Bunlar sağlandığında işletenin elindeki finansal gücün daha rasyonel alanlara kaydırılması, iş verimliliğinin ve dolayısıyla kazancın da arttırılması gerçekleşecektir.

Bu konuda sektörün lider firmalarıyla kapsamlı bir çalışma yaptık. Hizmetin detaylarını öğrendik. Daha neler yapılmalı, bu önemli hizmet nasıl gelişir… Birlikte değerlendirdik. Sanıyorum ilginizi çekecektir.

İki defa Avrupa’nın en iyi lojistik merkezi seçilmiş olan Ankara Yurtiçi Nakliye ve Lojistik Merkezi 700.000 m2 alanı ile nakliye sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm kurum ve kuruluşları içerisinde bulunduran tek merkez; Türkiye’de örneği olmayan örnek bir proje. Ankara Yurtiçi Nakliye ve Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Beyazkılıç ile merkezin yapısı ile nakliyeci ve kamyoncuya sağladıkları olanaklar konusunda kapsamlı bir söyleşi yaptık. Kamyoncumuzun yıllardır hak ettiği kaliteli hizmeti ayağına getiren merkezde yok yok! Tır-Kamyon Park Alanları, Konteynır Stok Alanları, Akaryakıt Satış Hizmetleri, Restoran – Kafeteryalar, Bankalar, Otel, Market, Hamam, Mescit, Bilgisayar Teknik Servisi, Güvenlik Hizmetleri, ATO - ASO Büroları, Atılım Üniversitesi Eğitim Merkezi ve TÜVTÜRK muayene istasyonu ile donatılmış eksiksiz bir tesis Ankara Lojistik Üssü.

Ve sektörde tüm olup bitenler yine en kapsamlı şekliyle dergimizde…

İyi okumalar Sayfa Adresi: http://kamyonum.com.tr/yazar/8203-IFAT-FILO-KIRALAMA-ANKARA-LOJISTIK-USSU/149