GÜNDEMHABERLERTESLİMAT FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR
Menü Arama Facebook Twitter Whatsapp İhbar Hattı
kamyonum dergisi, youtube kanal, kooperatif,
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

1 2 3 4 5 6
11 Aralık 2019 Çarşamba - 17:17

İTT Lojistik’in Konteyner Yatırımında Tek Tercihi Tırsan

Likit kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığının öncü firmalardan İTT Lojistik, filosuna 10 adet Kässbohrer Tank Konteyner Taşıyıcı K.SHF T aracı ekledi. Bu yatırım ile şirketin filosundaki Tırsan araç sayısı 59’a ulaştı.

İTT Lojistik’in Konteyner Yatırımında Tek Tercihi Tırsan

Tırsan, sahip olduğu geniş ürün gamıyla lojistik firmalarının ilk tercihi olmaya devam ediyor. Uluslararası likit kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı sektörünün öncü firmalarından İTT Lojistik, tercihini yine Tırsan kalitesinden yana kullanarak filosunu 10 adet Kässbohrer Tank Konteyner Taşıyıcı K.SHF T ile güçlendirdi. İTT Global’in Kocaeli Dilovası 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni açtığı Avrupa’nın En Modern Tank Yıkama Tesisinde bulanan Genel Merkez binasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, İTT Global Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, İTT Global Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.
“İTT Lojistik, Uluslararası Başarısı İle Türkiye’de Örnek Bir Firma”
Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, İTT Lojistik’in uluslararası arenadaki başarılarına vurgu yaparak, “Küresel alanda başarılı olabilmek için uluslararası standartları takip etmek ve alanında dünyanın en iyilerini seçerek, onlarla rekabet etmek çok önemli. Nasıl daha iyi olurum? Nasıl daha iyi hizmet sunarım? gibi konulara odaklanmak gerekiyor. İTT Lojistik tüm bunları başarıyla yapan, Türkiye’deki örnek firmalardan biri” dedi.
“Firmalar Geleceğin Standartlarını Bugünden Öngörmeli”
Küreselleşen dünyada sürdürülebilirlik ve çevre kavramlarının giderek daha fazla önem kazandığının altını çizen Çetin Nuhoğlu, “Sektörün Türkiye’deki oyuncuları artık Avrupa’dan farklı değil. Dolayısıyla firmalarımızın bu bakış açısından yola çıkarak, geleceği planlarken dünya standartlarını yakalaması gerekiyor. Hepsinden önemlisi o standartlarla ilgili ileride değişecek hedefleri bugünden öngörmek gerekiyor. Firmalarımız, özellikle çevre konularındaki standartlarını daha yukarıya taşımak zorunda. Çünkü dünya gerçekten değişiyor, sürdürülebilirlik ve çevre konuları giderek daha fazla önem kazanıyor. Artık otomotivde elektrikli, otonom ve paylaşım gibi kavramlar konuşuluyor. Öte yandan, başarılı firmalarımız sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da yaptığı işte ne kadar iyi olduğunu göstermeli. Firma sahipleri bütün çalışanlarına özgüven vermeli ki, onlar da yurt dışındaki gelişmeleri ve talepleri daha önceden analiz edip çözümler sunabilsin” açıklamasında bulundu.
“Ülkelerin Korumacılık Önlemleri Yurt Dışına Yapılan Yatırımların Önemini Artırıyor”
Tüm dünyada artan korumacılık önlemlerine karşı, firmaların yurt dışında yatırım yapmasının önemine vurgu yapan Nuhoğlu, “Son dönemde artan korumacılığa karşı, ülkelerin kendi şirketlerini koruma içgüdüsü doğal olarak pazarı daraltacak ve serbest giriş olmayacak. Bu noktada firmalarımız için yurt dışına yatırım yapmak ve farklı ülkelerde şirket kurmak çok önemli. Çünkü ülkeler buna açık. Benim her zaman hayalim, büyük şirketlerimizin yurt dışında yatırım yapmasıydı. Özellikle lojistik konusunda çok ciddi bir yetkinliğimiz ve birikimimiz var. Lojistiğin sadece taşımacılık olmadığını, tüm iş süreçleri ile beraber tedarik zincirinde çok önemli bir katma değer sağladığını hepimiz biliyoruz. İTT Lojistik’in yaptığı işte de büyük fırsatlar var. Türkiye’de kazanılmış olan bu yetkinliği yurt dışına transfer edebilmesi, hem çalışanları hem ülke ekonomisi hem de şirket sahipleri adına önemli bir gelişme. Şirkete sürdürülebilir bir gelecek sağlayacak bu başarı için kendilerini kutluyorum” diye konuştu.
“Rekabetçi Ürünümüz Avrupa’da Yoğun Talep Görüyor”
İTT Lojistik’e teslim edilen Kässbohrer Tank Konteyner Şasi araçlarının Avrupa’da yoğun talep gördüğüne dikkat çeken Çetin Nuhoğlu, “İTT Lojistik’in filosunda 49 adet Tırsan aracımız bulunuyordu. Son olarak teslimatını yaptığımız 10 adet aracımız ise mevcut filodaki araçların yeni nesil versiyonudur. Yeni çıkardığımız bu ürün, şu anda Avrupa’da yoğun satılan, çok rekabetçi ve hafif bir araç” dedi.
“Tırsan’dan Başka Bir Firma ile İş Birliği Hiç Düşünmedik”
Konuşmasında Tırsan ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden İTT Global Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, “Güçlü bir çözüm ortağımız olan Tırsan, inandığımız, güvendiğimiz ve her zaman tercih edeceğimiz bir firma. Konteyner yatırımlarımızda başka bir firma ile çalışmayı, hatta teklif almayı dahi hiç düşünmedik. Dolaysıyla Tırsan’ın bizim için çok ayrı bir yeri var. Bugüne kadar Tırsan, her türlü sorunumuzda bizlere hep ihtiyacımız olan çözümleri sundu” açıklamasında bulundu.
“Avrupa’nın En Modern Tank Yıkama Tesisi ile Fark Yaratıyoruz”
İTT Global’in faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Öztanık, likit kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığının yanı sıra tank yıkama hizmeti verdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Eylül ayında Avrupa’nın en modern tank yıkama tesisini hizmete açtık. Kocaeli Dilovası 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 7.500 metrekare arazi üzerinde kurulan tesisimiz, 1.500 metrekarelik kapalı alana sahip. Tesisimizde aynı anda kimyasal, gıda, IBC tank konteyner yıkama, dolu-boş depolama hizmetleri bir arada sunuluyor. Kapasitesi ve teknolojik donanımı ile sektörde fark yaratan bu tesisimiz için bugüne kadar yaklaşık 35 milyon TL değerinde öz sermaye yatırımı yaptık. Uluslararası global firmalarla yakın ilişki içindeyiz. Tesisimizi sık sık ziyaret eden bu firmaların, Avrupa standartlarının çok üstünde bir tesise sahip olduğumuzu söylemeleri bizi çok onurlandırıyor. Öte yandan, Türkiye’de gıda ihracatçı firmalarına çok büyük avantajlar sunuyoruz. Sektörde ihtiyaç duyulan tüm belgelere sahibiz. Gıda sertifikası veren ve bu alanda tank yıkamaları için ayrı bir perona sahip olan tek tesisiz. Kimyasal yıkama ile ilgili bölümlerimizde ise ağır metaryeller, yağlı veya kokulu ürünlerin yıkanması konusunda hizmet veriyoruz. Bu tür bir hizmet Avrupa’da da çok az sayıda tesiste veriliyor. Ekim ayında İsviçre merkezli bir firmanın talebi ile bir test yıkama yaptık ve testlerimiz yüzde yüz başarılı oldu. Biz yabancı firmalara yüzde 60’a varan maliyet avantajı da sunuyoruz. Ek olarak, global bir firma ile 2021 yılına kadar yıkama ve testler için anlaşma imzaladık. Bu sayıların giderek artacağına inanıyoruz.”
“Yurt Dışından Firmamıza Ortaklık Konusunda Büyük İlgi Var”
İTT Global Lojistik’e ve Tank Yıkama Tesisi’ne yabancı yatırımcıların büyük ilgisi olduğunu vurgulayan Tekin Öztanık, “Bugüne kadar çok sayıda ortaklık teklifi aldık. İTT Global Lojistik için şu anda Alman bir firma ile görüşmeler yapıyoruz. 2020 yılı içerisinde bir ortaklık kurabiliriz. Yabancı bir firma ile güç birliği yaparak global pazarlarda daha hızlı büyümeyi hedefliyoruz. Ancak Tank Yıkama Tesisi ile ilgili gelen talepleri geri çeviriyoruz. Bu alanda şimdilik bir ortaklık planımız yok” dedi.
“Müşterilerimizin Filolarına Daha Fazla Yük Kapasitesi ve Daha Az Yakıt Tüketimi Sağlayan Araçlar Sunuyoruz”
Teslim edilen araçlar hakkında bilgi veren Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, “İTT Global’e son olarak teslim ettiğimiz 10 adet yeni nesil Kässbohrer Tank Konteyner Şasi aracı, 3.250 kg ağırlığı ile Avrupa’da sınıfının en hafif gövde yapısına sahip. Aracımız, hem daha fazla yük alıyor hem de akaryakıt tüketimini düşürerek karlılığı artırıyor. Araçlarımız ayrıca, Tırsan KTL teknolojisi ile 10 yıl pas yürümezlik garantisine sahip. Başta İTT Global olmak üzere birçok müşterimizle iletişim halindeyiz. Araçları sürekli inceliyor, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına göre, yeni tasarımlarımızı oluşturuyoruz” diye konuştu.
Kässbohrer Tank Konteyner Taşıyıcı K.SHF T Araç Özellikleri
Kässbohrer Tank Konteyner Şasi aracı, güvenli sıvı taşımacılığı sağlarken, hafif gövde yapısı sayesinde hem daha fazla yük alıyor hem de akaryakıt tüketimini düşürerek karlılığı artırıyor. Toplam 3.250 kg ağırlığıyla Türkiye’nin en hafif ürünü olan K.SHF T 20 ft Tank Konteyner Şasi ADR mevzuatlarına uygun donanımı ile tehlikeli yüklerin güvenle taşınmasını sağlıyor.
Esnek patentli x cross şasi yapısı, şasi üzerinde bulunan yüksek gerilimi azaltmaktadır. Aracın cıvatalı yapısı sayesinde kolay servis avantajı da sunmaktadır. Araç, yere yakın tek seviyeli kimyasal atıkların toplandığı paslanmaz çelikten kullanıcı dostu havuza, alüminyum yan yürüme yollarına, 4 adet 6 metre 160 mm çapında hortum taşıyıcıya sahiptir. Bu özellikleriyle, kimyasal madde nakliye hizmetlerinin kolay güvenli ve verimli şekilde yapılmasına imkân sağlamaktadır

 
Petrol Ofisi, ‘Perakendenin Hızlıları Ödülü’ne Layık Görüldü
 
Borusan Lojistik eTA Platformu 2019 Avrupa İş Ödülünü Kazandı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Isuzu Novociti Life Şanlıurfa Yollarında
Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge merkezinde, Türk mühendisler tarafından geliştirilen ...
Gürsel Turizm’den Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Özel Tasarım Mercedes-Benz Tourismo
Fenerbahçe Futbol Takımı için özel olarak tasarlanan Mercedes-Benz Tourismo ...
Karayolları Makine Parkına Alınan Araçlar Hizmete Girdi
Karayolları Genel Müdürlüğü 2019 -2020 yılı karla mücadele ve yol çalışmaları ...
 
Odunpazarı Belediyesi'nin Araç Filosu Güçlendi
Kiralık araçları bitirmeyi amaçlayan Odunpazarı Belediyesi, 16 yeni çöp kamyonunu teslim aldı.
Almanya Yollarında 1000'den Fazla Temsa!
Otobüsün anavatanı olarak gösterilen Almanya’daki TEMSA markalı otobüs ...
Ford Trucks, Romanya’da 1000’inci Kamyonunu Teslim Etti
Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki en önemli ...
 
GBU Lojistik, Filosunu 17 Adet Uluslararası Yılın Kamyonu Ödüllü F-MAX ile Genişletti
Yurtiçindeki lojistik faaliyetlerinin yanı sıra kurumlara özel proje bazlı ...
Krone’den GBU Turizm Lojistik’e 40 Adet Profi Liner Ultra
Avrupa’nın ve Türkiye’nin lider treyler üreticilerinden Krone, Ankara ...
Temsa İş Makinaları Kiralama Hizmetiyle de Firmaların Yanında
Temsa İş Makinaları, endüstriyel su boruları üreticisi Subor’a Komatsu ...
 
Nuray PEKCAN
BU DA GEÇER
kamyonum,applicasyon,play store,cepte
  YAZARLAR
Nizamettin KARADAĞ
BİREYSEL KAMYONCUNUN ZAFERİ
Av. Bilun ELMACIOĞLU
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU “KVKK” VE GETİRDİKLERİ
Emre ELDENER
DÖVİZ KURUNDAKİ DALGALANMALAR
Doç. Dr. Onur DİKMENLİ
BİLMİ-YORUM!
  ÇOK OKUNANLAR
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
  ANKET
     
 
Taşımacılık sektöründe çözüme kavuşturulması gereken en büyük problem nedir?

Çalışma sürelerine ilişkin sadece şoförün sorumlu tutulması (Takograf ve cezalar)
Komisyonların yüksek tutulması
Taşıma ücretlerinin düşük olması (Ton/km uygulaması)
Emeklilik sürelerinin uzun olması
Sınır kapılarında yaşanan sorunlar
Vergi oranlarının yüksek olması

Sonuçlar
 
     
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene Ekle
 
 
Ihale
Gündem
Haberler
Teslimat
Deniz Taşımacılığı
Lojistik
English
Aku
Lastik
 
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
 
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
 
 
haberler
news
türkiye
sondakika
Kamyon
kamyoncu
src
dikkat
truck